EN

Kalıcı Eserler

Darende Ayşe Ilıcak Anaokulu

3.326 m² Alanda 160 öğrenci kapasitesi, 8 derslik ve 1 destek eğitim odası ile oyun alanı, kümes alanı, ekim alanı, kum havuzu gibi farklı etkinlik alanlarını da barındırmakta olan Darende Ayşe Ilıcak Anaokulu; çocukların enerji ve dinamiğine uygun, erişilebilirliğin odak noktası olarak alındığı proje ile 2023 yılında inşa edilmiş; 2023-2024 eğitim öğretim yılında ise öğrencileri ile buluşmuştur.

TED Rönesans Koleji

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği (TED) işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, ilk kez 2014-2015 eğitim öğretim yılında öğrencileri ile buluşmuştur. 38 milyon TL tutarında bir yatırım ve 1200 öğrenci kapasitesi ile İstanbul’da kurulan kolej, yabancı dil eğitimine önem vererek, öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sunmaktadır. TED Rönesans Koleji’nde eğitim, spor ve sanat etkinlikleri iç içe tasarlanmıştır. Bu çerçevede, 11.804 m² kapalı alanda 300 kişilik çok amaçlı bir salon, bir kapalı spor salonu, bir beden eğitimi salonu, jimnastik ve bale salonları, bireysel müzik odaları, bando ve orkestra odaları, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanları bulunmaktadır. Okulun 8000 m² açık oyun alanı da çeşitli aktiviteler için kullanılmaktadır. Daha sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji, Kantinsiz Okul Projesi’ni hayata geçirmiş ve doğa dostu binasıyla da Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından verilen, dünyanın çevre alanındaki en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan, LEED (Enerji ve Çevre Tasarımında Öncülük) Altın Sertifikası’nı almaya hak kazanan, Türkiye’deki ilk özel okul olmuştur. TED Rönesans Koleji ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.tedronesans.k12.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TED Rönesans Koleji Tanıtım Filmi

Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu

Rönesans Eğitim Vakfınca inşa edilen, 2011-2012 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açan Darende Meslek Yüksekokulu Malatya İnönü Üniversitesine bağış protokolü çerçevesinde bağışlanmıştır. İnönü Üniversitesi Senatosu okulun adını Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Bekir Ilıcak’a atfen Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu olarak onaylamıştır. 2018-2019 eğitim öğretim yılında YÖK tarafından gerçekleştirilen değişiklik sonrasında, yüksekokul varlığını Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlı olarak sürdürmektedir. 5108 m² net kapalı alana sahip Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu’nda, Gıda İşleme Bölümü, İnşaat Bölümü, Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü, Tıbbı Hizmetler ve Teknikler Bölümü olmak üzere 4 farklı bölüme öğrenci kabul edilmektedir. Okul bünyesinde 300 kişilik öğrenci yurdu bulunmaktadır. Okul öğrencilerine vakfımız tarafından burs imkanı sunulmaktadır. 

Darende Bekir Ilıcak Vocational High School İntroduction Film

Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde Rönesans Eğitim Vakfı tarafından inşasına başlanan Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi, 43 bin m² arsa içerisinde binaların yapısından kampüsüne, sosyal alanlarından öğrencilerin çalışma ortamlarına kadar tüm alanlarda fark yaratacak şekilde tasarlanmıştır. 600 öğrenci kapasiteli okulun kampüsünde, 20 derslik, 6 laboratuvar, 3 kütüphane, atölyeler, açık ve kapalı sosyal ve sportif alanlarla tam teşekküllü yurt binası yer almaktadır. “Sürdürülebilirlik” vizyonu ile öne çıkan proje, yeşil ve çevreci olmanın yanı sıra şehrin ve bölgenin kültürel dokusuna da uyumlu şekilde hazırlanmıştır. Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nin inşası 2020 yılında tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiştir. 2020-2021 eğitim öğretim yılında okulun kapıları öğrencilerine açılmıştır.

Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi Tanıtım Filmi

Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi

Son teknoloji ile donatılmış ve her noktasında engelli dostu olan öğrenci çalışma alanlarından, sosyal ve sportif alanlara; öğrenci yurdundan, laboratuvar ve atölyelere kadar her detayı farklılık oluşturacak şekilde tasarlanan Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi ‘sürdürülebilirlik’ anlayışını önemseyerek projelendirilmiştir. 19.900 m² arsa içerisinde yer alan 720 öğrenci kapasitesine sahip okulda 24 derslik, 200 kişilik yurt binası, 240 kişilik kapalı spor salonu, laboratuvarlar ve atölyeler yer almaktadır. Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında açılışı gerçekleştirilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanmıştır.

REV | Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi İlk Öğrencilerini Bekliyor

Keriman Çetinkaya Anaokulu

Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Kahramanmaraş’ta inşa edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası kapsamında, 1695 m² alanda, 8 derslik ve 175 öğrenci kapasitesi ile inşa edilen okul, Kahramanmaraş Valiliği’ne bağışlanmıştır. Rönesans Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirilen Düşler Odası Projesi kapsamında okulda renkli bir kütüphane kurulmuştur. 

Keriman Çetinkaya Anaokulu Tanıtım Filmi

Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu

Rönesans Eğitim Vakfı,  Amasya Üniversitesi, Taşova Kaymakamlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Amasya Valiliği ile gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde, 4 katlı ve 3.780 m² inşaat alanına sahip 12 derslikli yüksekokulun yapımını tamamlayarak üniversite yönetimine bağışladı.  2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan okul 1200 öğrenci kapasitesine sahiptir. Yüksekokul iki farklı bölümde toplam 7 programa öğrenci kabul etmektedir.

Taşova Yüksel Akın MYO Tanıtım Filmi

Ayşe Ilıcak İH Ortaokulu ve Kız Anadolu Lisesi

Yozgat’ta 1454 m² alanda inşa edilen Ayşe Ilıcak İH Ortaokulu ve Kız Anadolu Lisesi ortaokul ve lise olmak üzere iki ayrı eğitim binasından oluşmaktadır. Derslikler, laboratuvar, kütüphane, teknoloji tasarım atölyesi ve çok amaçlı salonları bulunan okul binalarının yanı sıra 296 kişilik bir yurt binası mevcuttur. İki okul binası toplamda 1440 öğrenci kapasitesine sahiptir. Okullar, Yozgat Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlanmış; ilk kez 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrencileri ile buluşmuştur. 

Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi

Bursa’da inşa edilen ve 13 bin m² kapalı inşaat alanına sahip olan Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi, 75 yatak kapasitesi, 33 poliklinik, 4 yoğun bakım ünitesi ve 4 ameliyathanesi ile TC Sağlık Bakanlığı’na bağışlanmıştır. 2016 yılından itibaren ilçedeki yurttaşlara sağlık hizmeti sunmaktadır.

TED Ayşe Ilıcak Kütüphanesi

Rönesans Holding’in katkılarıyla 2016 yılında TED Üniversitesi içinde kurulan TED Ayşe Ilıcak Kütüphanesi toplamda 525 m² kapalı alana sahiptir. Kullanıcılarına yaklaşık olarak 12 bin kitap ve 150 süreli yayın kaynağı sunmakla birlikte; titizlikle seçilen elektronik gereçler, tarama terminalleri, kablosuz ağ, hızlı ve güvenli bir İnternet erişimi ile de dijital kaynaklara ulaşma olanağı sağlamaktadır.