EN

Rönesans Holding Hakkında

Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında Rusya St. Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, halen dünyanın 28 ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet vermektedir.

Rönesans Holding bugün Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet göstermektedir. Holding; ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makina fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santrallerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar ve karma yapılar inşa ediyor.

Rönesans Holding; son 15 yıldan bu yana, Engineering News Record (ENR) tarafından yayınlanan”Dünyanın En Büyük Uluslararası Müteahhitlik Firmaları” listesinde yer almakta. ENR 2021’e göre dünyanın en büyük 24’üncü, Avrupa’nın ise 8. uluslararası müteahhitlik firmasıdır. Rönesans Holding’in inşaat sektöründe dünyanın en büyük 10 kuruluşu arasında yer alması hedefleniyor. Ayrintılı bilgi için, web sitesini inceleyebilirsiniz.