EN

Düşler Odası

Düşler Odası

Düşler Odası Projesi; anaokulu öğrencilerine yönelik, onların eğitimlerini, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanmış bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje ile çocuklarımızın kitapları güzel bir ortamda tanıyıp severek, küçük yaşta okuma alışkanlığı kazanması ve nitelikli eğitim ortamlarının herkese ulaşması amaçlanmaktadır.

Düşler Odası Projesi kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerindeki anaokullarında gönüllü REV bursiyerlerinin katkılarıyla anasınıfı öğrencileri için renkli, ilgi çekici, içinde kendilerini mutlu hissedecekleri okuma odaları kurulmaktadır.

2018-2019 eğitim öğretim yılında projenin kapsamını ve niteliğini geliştirmek amacı ile Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ile işbirliği yapılarak, anasınıfı öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘Dünyayı Seviyorum’ eğitim modülü oluşturulmuştur. Oyunla öğrenme esasına göre hazırlanmış toplam 20 etkinlikten oluşan eğitim modülü ile çocukların Dünya’yı hoşgörü ve sevgiyle kucaklayan bireyler olarak yetişmeleri için katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Düşler Odası Tanıtım Filmi

2017-2018 eğitim öğretim döneminde uygulanmaya başlayan projemizde bugüne kadar 26 ilde 28 okulda Düşler Odası kuruldu. Dünyayı Seviyorum eğitim içeriği eğitici eğitimi yöntemi ile okul öğretmenlerine aktarıldı. Proje kapsamında toplamda 18.875 Öğrenciye ulaşıldı