REV Akademi'de bir yılda

3.000 saat online eğitim

PROJELER

REV Akademi

REV Akademi - Kişisel Gelişim Programı, Rönesans Eğitim Vakfı bursiyerlerinin kendilerini çok yönlü geliştirmelerine katkı sunmak amacı ile uzaktan eğitim teknolojilerinden yararlanarak hazırlanan online eğitim platformudur.

Gençlerin kişisel gelişiminde, zaman ve mekan sınırlarını kaldırarak; onlara nitelikli ve kalıcı bir öğrenme fırsatı sunan platform, dinamik ve interaktif bir eğitim ortamı olarak tasarlandı.

Bursiyerlerimizin, REV Burs Programı’na dâhil oldukları süre içerisinde yararlanabileceği programın içeriği, ‘Kişisel Gelişim’, ‘Çalışma Hayatına Hazırlık’ ve ’21. Yüzyılda Aktif Sorumlu Yurttaşlık’ olmak üzere, üç ana alanda hazırlanan eğitimlerden oluşuyor.

REV Akademi- Kişisel Gelişim Programı kapsamında yıl içerisinde, Bursiyer Buluşmaları ve Kariyer Söyleşileri ile yüz yüze, Webinar Buluşmaları ile online platformda bursiyerlerimizle bir araya geliyoruz. İş hayatına hazırlık zemini oluşturacak temalarda, konusunda uzman profesyonellerin katılımıyla söyleşiler gerçekleştiriyoruz.       

Öğrenen Şehirler Tasarlamak Atölyesi, REV Akademi- Kişisel Gelişim Programı kapsamında SogLAB Sosyal Girişim laboratuvarı iş birliği ile gençlere tasarım odaklı düşünme yöntemini öğretmek ve global bir bakış açısı kazanmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Gün boyu süren atölyelerde önce Küresel Hedefler hakkında genel bilgi alan bursiyerler, 17 hedef içinden “Nitelikli Eğitim” ve “Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları”na odaklanıyorlar. Gruplar halinde çalışma yapan bursiyerler; önce sorunu tespit edip, ardından araştırma yaparak fikir üretiyor sonra da ürettikleri fikirleri maketler aracılığı ile hayata geçiriyorlar. Böylece bursiyerler atölyenin üretim sürecinde ekip çalışmasıyla birlikte iş birliğinin getirdiği zenginliği fark ediyor, karmaşık problem çözme, eleştirel ve yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştiriyorlar.


Rev Akademi Tanıtım from Einstein on Vimeo.